DZIAŁALNOŚĆ
MEDIALNA

Omenaa Mensah karierę w mediach zaczynała w 2003 roku od współpracy z kanałem TVN7. Dziś jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterek pogody, którą regularnie oglądają widzowie stacji TVN, TVN24, TVN24BIS i TTV.

Uznanie oglądających zdobywała także prowadząc różnorodne programy o tematyce podróżniczej, sportowej, kulinarnej i lifestyle’owej. W 2008 wraz z córką Vanessą prowadziła odcinkowy program kulinarny na TVN STYLE pt. „Kuchnia czynna całą dobę”. Gościnne, jako osobowość medialna, występowała w piątej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami,  a jesienią 2017 roku w programie „Mali Giganci”, w którym doprowadziła swoją drużynę Pogodnych do spektakularnego zwycięstwa.

Dzięki swojej pasji oraz zamiłowaniu do architektury i designu była prowadzącą kilku edycji programu „Domy gwiazd”, który swego czasu był najpopularniejszym formatem na antenie DOMO+. Wizerunek miłośniczki pięknych wnętrz i oryginalnej architektury konsekwentnie umacniała podejmując się współtworzenia kolejnych produkcji o tej tematyce. Także dla DOMO+ prowadziła kilka sezonów programu o najbardziej luksusowych domach zatytułowany „Luksusowe domy z Omeną”. Nieco później swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystała na uruchomienie własnej firmy producenckiej OMI PRODUCTIONS, w ramach której wyprodukowała program „Wyjątkowe domy”, w którym prezentowane były prawdziwe perły współczesnej, polskiej architektury. Format emitowany był na głównej antenie TVN oraz w TVN STYLE, a stale dostępny jest w telewizji internetowej i serwisie VOD PLAYER TV należącym do TVN Grupa Discovery. Aktualnie planuje produkcję międzynarodowego programu telewizyjnego o jakości premium, w którym będzie także pełniła rolę prowadzącej.  

Popularność i sympatię widzów doceniają także partnerzy biznesowi, którzy zapraszają Omenę do prowadzenia organizowanych przez nich wydarzeń firmowych, konferencji, czy kongresów. W takiej roli Omenaa sprawdza się jako osobowość medialna przyciągająca uwagę klientów, a dodatkowo jej wieloletnie doświadczenie i obycie w mediach są nieocenionym wsparciem dla organizatorów w przypadku niespodziewanych zajść i sytuacji kryzysowych, które niestety czasami zdarzają przy realizacji dużych wydarzeń na żywo.