DZIAŁALNOŚĆ
BIZNESOWA

Omenaa Mensah od kilku lat sukcesywnie rozwija różne sfery działalności biznesowej. Jest udziałowcem kilku spółek i inicjatorką marki designerskiej Ammadora.
O wszystkich tych działaniach można przeczytać w tej zakładce. 

Omenaa Mensah to doświadczona bizneswoman z artystyczną duszą i wyrafinowanym smakiem do designu. Kocha architekturę z klimatem, a do wystroju wnętrz zawsze przywiązywała ogromną wagę. Kiedy kilka lat temu wykańczała swój apartament i nie była w stanie znaleźć mebli w jej guście oraz idealnie spełniających jej oczekiwania zdecydowała, że sama je wyprodukuje. Dostrzegając lukę na rynku nawiązała współpracę ze zdolnymi projektantami oraz wytrawnymi rzemieślnikami i tak w roku 2011 powstała marka AMMADORA, która zajmuje się produkcją na indywidualne zmówienia oryginalnych mebli inspirowanych sztuką, finezyjnie łączących nowoczesne techniki i materiały z antykami, rzeźbą, czy malarstwem. Każdy mebel z logo AMMADORA to wykonywane ręcznie, niepowtarzalne dzieło sztuki, które wnętrzu dodaje charakteru i odzwierciedla wysublimowany smak jego właściciela.

W AMMADORA Omenaa Mensah nie projektuje mebli. Jak przystało na ekonomistkę z wykształcenia, w firmie pełni rolę wizjonera, kreatora pomysłów i koordynatora procesu powstawania mebli. Samo projektowanie pozostawia specjalistom, z którymi współpracuje od narodzin marki. Na początku była to rzeźbiarka Dorota Banasik oraz malarka Dorota Golińska, a w miarę rozwoju firmy sukcesywnie rozszerzała współpracę także o innych  projektantów, architektów oraz cenionych artystów.

AMMADORA nie tylko produkuje własne meble, ale także występuje w roli partnera współtworzącego nowe koncepty designerskie. Tak było m.in. przy współpracy z JMB, w ramach której powstały kolekcja mebli do sypialni LOVE oraz personalizowane, edukacyjne pufy dla dzieci. Kolejnym spektakularnym sukcesem Omeny była kooperacja AMMADORY z Galerią HEBAN, specjalizującej się w sprzedaży wyjątkowych mebli. Efektem tej współpracy była kolekcja ultraluksusowych mebli ETERNITY pod marką A&H.

Aktualnie AMMADORA zaangażowana jest w wykończenie i wyposażenie nowoczesnej przestrzeni biurowo-biznesowej, którą Omenaa przygotowuje na potrzeby wszystkich swoich działalności biznesowych. Będą to wnętrza łączące tradycyjne miejsca pracy dla zespołów pracowniczych z luksusowymi salami konferencyjnymi i kameralnymi pomieszczeniami przeznaczonymi na spotkania biznesowe na najwyższych szczeblach zarządzania. Uruchomienie tej przestrzeni przewidywane jest na trzeci kwartał 2021 roku, a to dopiero początek spektakularnych projektów wnętrzarskich, które Omenaa ma w planach na najbliższe miesiące i lata.

http://ammadora.com/