BIO

OMENAA MENSAH przedsiębiorca, założycielka marek: OCCHIELLO i AMANTE specjalizujących się w szyciu męskich garniturów na miarę, UBIERAMY PRACOWNIKÓW produkującej odzież dla zatrudnionych na wszystkich szczebli hierarchii firmowej, luksusowych marek meblowych AMMADORA i A&H, współinwestorka kilku firm technologicznych oraz Prezeska fundacji OMENAA FOUNDATION. Jej aktywność zawodową i przedsiębiorczość doceniła redakcja FORBES WOMEN POLSKA mianując ją stałą Ambasadorką magazynu.

Szerokiej publiczności znana jest jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna w TVN, TVN24, TTV, a także w TVN STYLE. W początkach swojej kariery medialnej prowadziła wiele programów o tematyce podróżniczej, sportowej, kulinarnej i lifestylowej. W kolejnych latach jej zamiłowanie do pięknych wnętrz, nowoczesnych rozwiązań i sztuki sprawiło, iż jej kariera medialna ewoluowała w stronę ekspertki w zakresie wyrafinowanej architektury oraz wysmakowanego i luksusowego designu. Była prowadzącą jednego z najpopularniejszych formatów w stacji DOMO+ „Luksusowe domy z Omeną” oraz producentem i prowadzącą serii „Wyjątkowe domy” emitowanej na antenach TVN i TVN STYLE, gdzie prezentowała najbardziej spektakularne i luksusowe realizacje domów jednorodzinnych w Polsce. Aktualnie w ramach swojej firmy producenckiej OMI PRODUCTIONS przygotowuje się do dużej międzynarodowej produkcji telewizyjnej. Będzie to unikatowy na skalę globalną program, o tematyce przybliżającej zagadnienia związane z wyrafinowaną architekturą o ponadczasowej wartości. 

Omenaa Mensah to kobieta multizadaniowa, która jak nikt inny doskonale łączy biznes i obecność w mediach z działalnością dobroczynną. Jest założycielką Fundacji OMENAA FOUNDATION, w ramach której buduje szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie. Zainicjowała i wyprodukowała charytatywny spektakl teatralny „Czarno to widzę, czyli wymieszani, posortowani”, który w zabawny sposób porusza tematykę braku tolerancji w Polsce. Jej entuzjazm i chęć pomocy stale motywuje ją do inicjowania i realizacji kolejnych projektów biznesowych, które wspierają działania charytatywne. Dlatego właśnie w 2020 roku została wyróżniona Nagrodą Honorową Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Z uwagi na swoje osiągnięcia w dziedzinie filantropii aktualnie zasiada w kapitule tego prestiżowego konkursu.